Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 19.08.2010

Z UEFA o bezpieczeństwie na EURO 2012

Przedstawiciele UEFA, Polskiego Związku Piłki Nożnej, spółek PL.2012 i EURO 2012 Polska oraz policji spotkali się w MSWiA, aby przeanalizować wspólne działania w ramach przygotowań do zabezpieczenia EURO 2012. Spotkaniu przewodniczył podsekretarz stanu w MSWiA Adam Rapacki.

W spotkaniu ze strony UEFA uczestniczyli: Martin Kallen - dyrektor operacyjny UEFA Events SA, Marc Timmer - dyrektor Departamentu Stadionów i Bezpieczeństwa UEFA oraz Kenny Scott - ekspert ds. bezpieczeństwa UEFA.

W trakcie posiedzenia omówiono założenia Zintegrowanej Koncepcji Bezpieczeństwa UEFA EURO 2012, czyli dokumentu, który określa zobowiązania organizatorów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 (Polski i Ukrainy) w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa podczas turnieju.

Minister Rapacki przedstawił gościom z UEFA analizę przygotowań do zabezpieczenia EURO 2012, w szczególności działania Komitetu ds. Bezpieczeństwa, w którego skład wchodzą wszystkie instytucje i służby, odpowiedzialne za ten aspekt organizacji mistrzostw.

Spotkanie odbyło się 17 sierpnia br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Mapa serwisu