Bezpieczne wakacje - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 24.06.2010

Bezpieczne wakacje

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki organizują akcję „Bezpieczna woda”, której celem jest propagowanie bezpiecznego wypoczynku nad wodą wśród dzieci i młodzieży.

W ramach projektu Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotowało materiały informacyjne dotyczące bezpiecznego zachowania w wodzie oraz nad wodą dzieci i młodzieży w czasie letniego wypoczynku. Ze specjalnie przygotowanej broszury można dowiedzieć się m.in.: jakie są zasady bezpiecznej kąpieli, jak zachować się w nagłych i niebezpiecznych sytuacjach oraz jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu pływającego takiego jak łódki, kajaki czy rowery wodne.

Akcja edukacyjna „Bezpieczna woda” ma zasięg ogólnopolski. Poza Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym uczestniczą w niej m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Zdrowia, Komenda Główna Policji, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Poniżej zamieszczamy materiały edukacyjne, które można wydrukować. Szczególnie zachęcamy do tego nauczycieli i rodziców.


 

Pliki do pobrania

Mapa serwisu