Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 12.09.2005

Dni Stołecznej Policji - Piknik na Polach Mokotowskich w Warszawie

Minister Ryszard Kalisz wręczył puchary dla pięciu najlepszych dyżurnych garnizonu podczas festynu „Bądź bezpieczny w mieście”, który odbył się w miniony weekend w Warszawie.

W miniony weekend na Polu Mokotowskim w Warszawie obchodzono „II Dni Stołecznej Policji” zorganizowane w ramach rodzinnego festynu „Bądź bezpieczny w mieście”. Podczas festynu zaprezentowały się wszystkie służby porządkowe m.in.: Komenda Stołeczna Policji, Komendy Rejonowe i Powiatowe Policji, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska i Pogotowie Ratunkowe.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Ryszard Kalisz wraz z Komendantem Stołecznym Policji nadinsp. Ryszardem Siewierskim, wręczył puchary i dyplomy dla pięciu najlepszych dyżurnych garnizonu. Ponadto Minister Ryszard Kalisz rozdał obecnym na festynie dzieciom odblaski, a dzieciom – uczestnikom konkursu wiedzy nt. bezpieczeństwa na drogach nagrody - maskotki.

Podczas festynu obok wielu zajęć edukacyjnych, konkursów i niespodzianek dla najmłodszych dorosłym zapewniono także wiele atrakcji, mogli uczestniczyć w szkoleniach z zakresu ratownictwa medycznego, oglądać pokazy technik interwencyjnych Policji. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprawności grupy szturmowej Wydziału Realizacyjnego KSP z wykorzystaniem robota Lucka, służącego do wykrywania i detonacji ładunków wybuchowych.

Festyn prowadzili: Magda Schejbal i Tomasz Karolak z serialu „Kryminalni”, którzy przez dwa dni czuwali nad przebiegiem imprezy.
  • Minister Kalisz wręcza maskotki-nagrody laureatom konkursu
  • Uroczyste wręczenie pucharów najlepszym dyżurnym garnizonu
  • Minister rozdaje najmłodszym uczestnikom festynu odblaski
  • Pokaz Grupy Szturmowej Wydziału Realizacyjnego KSP
  • Pokaz Grupy Szturmowej Wydziału Realizacyjnego KSP z wykorzystaniem robota Lucka

Mapa serwisu