Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Data publikacji 17.08.2015

Wymyśl hasło konkursu i wygraj koszulkę z logo akcji „Dopalacze kradną życie”

Grafika - wymyśl hasło i wygraj koszulkę

Od poniedziałku na profilu akcji „Dopalacze kradną życie” trwa konkurs na najlepsze hasło promujące życie bez uzależnień. Hasło, które zwycięży w głosowaniu internatów, zostanie wykorzystane do nazwania konkursu dla młodzieży na spot antydopalaczowy.

Konkurs na hasło będzie składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie, uczestnicy konkursu będą musieli wymyśleć hasło, promujące życie wolne od uzależnień. Spośród zgłoszonych sloganów, jury konkursu wybierze 5 najlepszych, które następnie wezmą udział w głosowaniu internautów na fanpage’u akcji „Dopalacze Kradną życie”. Zgłoszenia do konkursu należy wysyłać na adres dopalaczekradnazycie@msw.gov.pl

Hasło, które zdobędzie największą liczbę głosów, zostanie wykorzystane w nazwie organizowanego we wrześniu przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odrębnego konkursu dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych promującego życie wolne od uzależnień, w szczególności od dopalaczy. Konkurs będzie skierowany do młodzieży i będzie polegał na nakręceniu spotu w ramach kampanii „Dopalacze kradną życie.

Aby wziąć udział w konkursie na profilu facebookowym akcji, należy wymyśleć slogan promujący życie bez uzależnień. Hasło nie powinno składać się z więcej niż 5 wyrazów. Musi również być zwięzłe, zapadać w pamięć i zachęcać młodych ludzi do tego, by stronili od sięgania po substancje psychoaktywne.

Konkurs rozpoczyna się w poniedziałek. Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedno hasło. Można je nadsyłać do poniedziałku (24 sierpnia). Następnie na profilu akcji „Dopalacze kradną życie” rozpocznie się głosowanie internatów, którzy ostatecznie rozstrzygną o najlepszym haśle na konkurs organizowany przez MSW. Uczestnicy, którzy nadesłali 5 haseł, które wezmą udział w głosowaniu internatów otrzymają koszulki z logo akcji „Dopalacze kradną życie”.

Obydwa konkursy (na hasło i na spot) są organizowane w ramach akcji „Dopalacze kradną życie”, która rozpoczęła się 29 lipca od podpisania paktu przeciwko dopalaczom. Celem kampanii ma być uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy. Akcja ma być skierowana także dla rodziców, nauczycieli oraz innych osób, które mają kontakt z młodzieżą. Oprócz działań policji, skupionych na zatrzymywaniu osób rozprowadzających narkotyki, prowadzone są także działania profilaktyczne i kampania społeczna.

Inauguracji kampanii towarzyszyło uruchomienie profilu kampanii „Dopalacze kradną życie” na Facebooku. Są tam publikowane m.in. aktualności dotyczące akcji, informacje o działaniach policji oraz zdjęcia osób, które poparły akcję.

Pliki do pobrania

Mapa serwisu